Loading...
Kręgosłup

Poduszki ortopedyczne – skuteczne rozwiązanie dla lepszej jakości snu

kobieta w łóżku leząca na poduszce ortopedycznej

Sen to jedna z kluczowych kwestii związanych ze zdrowiem i z dobrym samopoczuciem każdego człowieka. Dbałość o ów sen wyrażać się będzie zarówno w odpowiedniej ilości godzin przeznaczonych na sen, ale również w zastosowaniu dodatkowych produktów zdrowotnych. Mowa jest w głównej mierze o zastosowaniu profesjonalnych poduszek medycznych do spania.

Czym są owe poduszki i czym się odróżniają od zwykłych poduszek? Na pewno należy na nie wskazywać jako najlepsze rozwiązanie pozwalające poprawić jakość snu. Na pewno również istotny jest materiał, z którego są one wykonane. Jest to pianka poliuretanowa lub też pianka termoplastyczna. To drugie rozwiązanie jest bardziej korzystne, a zarazem również nieco droższe. Pianka termoplastyczna powoduje, że poduszka dopasowuje się swoim kształtem do kształtu ciała konkretnego człowieka zapewniając właściwe podparcie tego ciała w trakcie snu. Poduszki medyczne do spania zapewniają właściwe podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa, ale równocześnie też można mówić o większej ilości korzystnych działań.

Skutki stosowania poduszek medycznych do spania

Poduszki medyczne do spania są produktem dającym bardzo wiele wymiernych korzyści zdrowotnych. Należy do nich na pewno zaliczyć:

  • możliwość uzyskania prawidłowej pozycji w trakcie snu
  • zniesienie napięcia mięśniowego
  • zniesienie nacisku poszczególnych kręgów oraz krążków międzykręgowych na siebie
  • uzyskanie lepszej jakości snu i uczucia wyspania się po przebudzeniu
  • zniwelowanie lub całkowite usunięcie bólu pleców

Aby jednakże można było mówić o możliwości uzyskania owych efektów, bardzo ważne jest to, aby ów produkt właściwie dobrać dla siebie. To jest jedną z kwestii kluczowych, a zarazem również jest to kwestia bardzo indywidualna.

Dobór poduszki ortopedycznej do spania

Dobór poduszki ortopedycznej do spania nie jest kwestią obojętną. Tutaj należy brać pod uwagę takie czynniki jak chociażby ulubiona pozycja do spania, jak rozmiary danej osoby oraz stopień twardości stosowanego materaca. Poduszki medyczne do spania należy dobierać w zależności od preferowanej pozycji spania. Najtrudniej jest dobrać właściwą poduszkę w sytuacji, w której dana osoba preferuje spanie na brzuchu. Jest to tak naprawdę najmniej, a wręcz wcale niekorzystna pozycja dla zdrowia kręgosłupa.

Jeśli chodzi o najczęściej przyjmowaną pozycję, jaką jest pozycja na boku, to warto jest wybierać poduszki medyczne z dodatkowym wałkiem, dzięki czemu poduszka zapewnia całkowite wypełnienie przestrzeni pomiędzy głową i szyją. Jeśli natomiast ktoś preferuje pozycję na plecach, to wówczas poleca się poduszkę medyczną z dodatkowym wycięciem, które także powoduje uzyskanie właściwego podparcia głowy. Dobór poduszki jest elementem indywidualnym i równocześnie też istotne jest to, aby w tym względzie skierować się do profesjonalistów.

Gdzie kupować poduszki medyczne do spania?

Poduszki medyczne do spania to produkt, który bynajmniej nie należy do tych tanich. Wiele osób kupuje je zatem w promocyjnych cenach w zwykłych sklepach i jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Te poduszki zazwyczaj stanowią podróbki, a tym samym nie pozwalają na uzyskanie wymiernych efektów. Tym samym poduszki medyczne do spania powinny być kupowane tylko i wyłącznie w profesjonalnych sklepach medycznych.

W ten sposób można bowiem zrealizować założone cele, można uzyskać poradę w zakresie doboru produktu jak również i można mieć pewność, że dany model poduszki medycznej do spania będzie spełniał swoją rolę i faktycznie będzie można mówić o zapobieganiu bólowi, o zapobieganiu różnym wadom kręgosłupa. Ponadto także owe poduszki medyczne kupowane w profesjonalnych sklepach medycznych są produktami posiadającymi stosowne certyfikaty. To ważne, ponieważ owe certyfikaty są dowodem na bezpieczeństwo oraz na skuteczność ich stosowania. Poduszki medyczne przeznaczone do spania zazwyczaj są stosowane w celach profilaktycznych, ale również w pewnym stopniu mogą one niwelować ból pleców, który może dokuczać danej osobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.