Loading...
Uroda

Tatuaż a opalanie – wszystko co warto wiedzieć

Mężczyzna o umięśnionej posturze stoi na plaży, trzymając deskę surfingową, z wyraźnym tatuażem o motywach roślinnych na klatce piersiowej i ramieniu

W dzisiejszych czasach tatuaże są popularne jak nigdy dotąd. Nie postrzega się ich już negatywnie, a przeciwnie – z coraz większym podziwem. Wielu twierdzi, że zasługują już na miano niepowtarzalnej sztuki, która zostaje z nami do końca życia. Jednak aby tak się stało, należy pamiętać, że tatuaż wymaga odrobinę troski i uwagi. Ogromną rolę odrywają tutaj stosunki między: tatuażem a opalaniem oraz tatuażem a solarium – rzadko idą one ze sobą w parze, lecz nie jest to niemożliwe.

Tatuaż a słońce – czyli czy można opalać tatuaż?

Można, ale wyłącznie z odpowiednimi zabezpieczeniami. Opalanie tatuażu bez ochrony nie jest dobrym pomysłem, ponieważ promienie UV sprawiają, że staje się on coraz bledszy i mniej wyraźny. Jeżeli mowa o świeżo wykonanym, można zapomnieć o jakimkolwiek kontakcie między tatuażem a słońcem, gdyż istnieje ryzyko poparzeń i całkowitego zrujnowania wymarzonego wzoru. Należy pamiętać, że to nadal otwarta rana, którą należy zagoić i odpowiednio dbać o tatuaż, a opalanie w tym czasie może przynieść opłakane skutki. 

Jak opalać się z tatuażem?

Zaopatrzenie się w odpowiedni krem z filtrem to podstawa. Ochrona musi być też odpowiednio wysoka, najlepiej 50SPF. Należy pamiętać, by odpowiednio często reaplikować krem ochronny; zgodnie z zaleceniami producentów zwykle wystarczy powtarzać tę czynność co dwie godziny. Oprócz pytania „JAK opalać się z tatuażem?”, trzeba także pamiętać kiedy i o jakiej porze – unikanie godzin pomiędzy dwunastą a piętnastą w letnich miesiącach to podstawa. Słońce świeci wtedy najmocniej i może spowodować najwięcej szkód.

Para w bliskim objęciu wyraża czułość nad brzegiem morza, mężczyzna w białej koszuli i kobieta w białej sukni, oboje z tatuażami ozdabiającymi ich ramiona

Tatuaż a solarium – Po jakim czasie od zrobienia tatuażu można iść na solarium?

Tatuaż a solarium – czy istnieje miedzy tymi słowami jakaś zależność? A i owszem!

Relacja między tatuażem a solarium jest podobna do tej ze słońcem, ponieważ również niesie duże ryzyko blaknięcia tatuaży. Po wykonaniu tatuażu przez pewien czas należy całkowicie zapomnieć o wizytach, nawet z kremem na tatuaż do solarium, ponieważ:

  • krem, którym pielęgnuje się świeżo wykonany tatuaż, musi być odpowiednio dobrany przez tatuatora;
  • rana, jaką jest tatuaż, może ulec poparzeniu, przez co wydłuży się czas gojenia;
  • wzór może ulec zniszczeniu.

Zatem po jakim czasie od zrobienia tatuażu można iść do solarium? Przyjmuje się, że należy odczekać od czterech do sześciu tygodni od zrobienia tatuażu do wizyty w solarium.

Po odczekaniu kilku tygodni nadal należy pamiętać o ochronie w postaci kremu na tatuaż do solarium. Może to być ten sam krem na tatuaż do solarium, z bardzo wysokim SPF-em, chociaż istnieją też specjalne balsamy dedykowane ochronie tatuaży w solarium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.