Loading...
Uroda

Tatuaż motyl klasyczny i 3D – historia i znaczenie

Młoda kobieta z tatuażem motylem na ręce

Wybór odpowiedniego i przemyślanego tatuażu zwykle zaczyna się od poznania znaczenia obrazka, który będzie zdobił ciało. Wzór zwykle nie jest przypadkowy, a raczej wyraża jakieś emocje lub cechy charakteru, będące atutem jego właściciela. Tatuaż motyl, poprzez bardzo wiele pozytywnych znaczeń w różnych sferach życia, cieszy się niezwykłą popularnością. Dzięki swemu pięknu i prostocie jest doskonałą ozdobą zarówno w pojedynkę, jak i jako element większego tatuażu.

Historia motyla, jako wzoru tatuażu

Początki zainteresowania motylem sięgają odległych czasów. Już w mitologii greckiej symbolizował on miłość, pokój, intuicję życia, piękno i uwielbienie. 

W kulturze Azteków natomiast motyle reprezentowały dusze kobiet, zmarłych podczas porodu lub wojowników, którzy zginęli. W celtyckiej zaś były symbolem dumy, honoru i miłości.

Symbolika motyla w tatuażach

Tatuaż motyl kojarzony jest zazwyczaj jako uosobienie pokoju, nadziei i bezpieczeństwa, które jest istotne w życiu jego właściciela. Nie bez znaczenia jest proces przeobrażania się z gąsienicy w istotę piękną, idealną, będący ukazaniem metamorfozy, jaką przeszedł i pragnie podzielić się tym ze światem.

Warto jednak zaznaczyć, że w kulturze innych narodów, ten sam motyl może mieć różne cechy, dlatego wykonanie na ciele tattoo motyl jest nie tylko ponadczasowe, ale niesamowicie uniwersalne:

  • w kulturze japońskiej motyl uważany jest za symbol młodości i wolności,
  • w chińskiej zaś połączenie dwóch motyli symbolizuje równość, miłość i życiową harmonię,
  • dla Greków umieszczenie tatuażu motyla na ciele oznacza piękną duszę i pragnienie niezależności.

Osiągnięcie doskonałego piękna to długi proces, dlatego wzór ten jest niesamowicie wymowny i dlatego tym chętniej wybierany. Ciekawą opcją jest również tatuaż motyl w 3D, dający trójwymiarową, oryginalną ozdobę na ciele.

Kobieta z tatuażami motylami na ręce
Źródło: freepik.com

Motyl – tatuaż zarezerwowany wyłącznie dla kobiet?

Kojarzone zwykle z delikatnością motyle, wydają się być idealną opcją dla kobiety. Tatuaże damskie motyle nie tylko przyciągają oko, ale posiadają metafizyczne znaczenie, tajemnicę, ulotne, nieuchwytne chwile. Motyl oznacza podróż duszy, śmierć i ponowne odrodzenie. Kruchość skrzydeł to nietrwałość wszystkiego, co piękne, dlatego właśnie tatuaże damskie motyle to w salonach tatuażu częsty wybór pań.

Niejednokrotnie jednak także i mężczyźni decydują się na wykonanie tattoo motyl. Dla mężczyzny, wyeksponowany tatuaż motyl na przedramieniu, oznacza samodoskonalenie oraz przemianę.

Gdzie umieszczać tatuaże z symbolem motyla?

Symbol motyla będzie doskonale prezentował się w zasadzie na każdej części ciała. Kluczowym jest tylko wybór

wielkości tatuażu. Szeroka gama wzorów tatuażu motyl, pozwala na pełną dowolność w tym zakresie. Jeśli ma to być duży, reprezentacyjny rysunek, można umieścić tatuaż motyl na plecach, jeśli zaś zależy nam na małym, dyskretnym symbolu, wtedy doskonale będzie wyglądał taki tatuaż motyl na kostce.

Swoją miłość i przywiązanie do drugiej osoby można też zamanifestować wykonując tatuaż motyl dla par. Do wybranego przez zakochanych wzoru motyla można wówczas dołączyć inicjały lub kwiaty, uwypuklając w ten sposób więź z ukochanym człowiekiem.

Źródło: butterflyonmyskin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.