Loading...
Uroda

Tatuaże gwiazdy – historia, znaczenie, inspiracje

Gwiazki na twarzy u kobiety

Decydując się na tatuaż, wiele osób chce w ten sposób zostawić na sobie pamiątkę pewnego okresu w życiu lub ważnego wydarzenia. Inni chcą po prostu przypieczętować to, kim są, by po spojrzeniu na tatuaż zawsze przypomnieć sobie swoje najważniejsze wartości. Jednym z takich klasycznych, nie wychodzących z mody wzorów, niewątpliwie jest tatuaż gwiazdy. Czym charakteryzuje się tatuaż gwiazdy i co dokładnie symbolizuje? Sprawdźmy!

Krótka historia tatuaży gwiazdek

Debaty nad historią tychże tatuaży trwają do dziś, jednak przeważająca większość zgadza się do tego, że pierwszymi osobami robiącymi sobie gwiazdy tattoo, byli marynarze. Wzór, który był wśród nich najbardziej popularny, to gwiazda północna. Była inspirowana wskazówkami kompasu i z czasem stała się symbolem odnalezienia bezpiecznej drogi do domu, co było kluczowe przy zawodzie marynarza. Tatuaż gwiazdy mógł (i nadal może) wręcz symbolizować wskazywanie właściwej drogi w życiu, a nie tylko na morzu. 

Tatuaż gwiazda na ręce

Znaczenie tatuaży gwiazd w dzisiejszych czasach

Mimo upływu lat, gwiazda nadal jest często wykonywanym tatuażem jako talizman, który wskazuje drogę przez świat i stanowi ochronę. Inne warte wspomnienia znaczenia to honor, nadzieja, intuicja i cele. Tatuaż gwiazdki zazwyczaj niesie za sobą szczytne cele i piękne wartości. Jest często wybieranym wzorem w przypadku sławnych, odnoszących sukcesy osób, które nigdy nie chcą zapominać o tym, kim naprawdę są. Taką osobą jest na przykład znana każdemu Rihanna, Lil Wayne czy Marc Jacobs.

Tatuaż gwiaznki na plecach

Kristian.marin.1899

Ciekawe inspiracje wzorów tatuaży gwiazd

Sposobów na wykonanie oryginalnego wzoru gwiazdy tattoo jest nieskończenie wiele. Dobry tatuator powinien zawsze być w stanie wymyślić niepowtarzalny wzór na zamówienie. Zawsze jednak warto podać mu wskazówki dotyczące stylu i pomysłu, którymi może się zainspirować.

Tatuaże gwiazdy na ręce

Meloblaqtattoos

Warianty, które warto przemyśleć, to:

  • gwiazdozbiór – zwykle dość minimalistyczny wzór, który może upamiętniać nasz gwiazdozbiór lub znak zodiaku ważnej osoby;
  • gwiazdki zestawione z księżycem – uroczy pomysł, który pokazuje miłość do natury, do dnia i do nocy;
  • spadająca gwiazda lub gwiazdy – ujrzenie spadającej gwiazdy jest uznawane za szczęście i za okazję do wypowiedzenia życzenia. Taki tatuaż może symbolizować przyciąganie szczęścia do właściciela – to właśnie ten rodzaj wzoru ma na sobie Rihanna;
  • skrzydlata gwiazda – gwiazda Dawida, czyli pieczęć Salomona to talizman mający ochronić przed złem.

Tatuaż gwiazda na żebrach

Juan_blat_tatuajes

To tylko część długiej listy możliwości. Każdy ma prawo do nadania własnego znaczenia swoim tatuażom, czyniąc je w ten sposób wyjątkowe, ale warto znać historię wzorów tatuaży gwiazdy przed wykonaniem swojego.

Źródło: Emma.a.d

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.