Loading...
Leczenie

Teleporada – czym różni się od wizyty w gabinecie?

Lekarz prowadzi teleporada ze swoim pacjentem

Z teleporadą mamy już do czynienia od jakiegoś czasu, ale niektórzy ludzie w dalszym ciągu boją się lub nie chcą korzystać z takiej formy pomocy. Może to wynikać z różnych względów – najczęściej jednak po prostu chcemy uzyskać możliwie najlepszą pomoc, a teleporada kojarzy nam się raczej z powierzchowną i niezbyt szczegółową opieką medyczną. To jednak udowadnia tylko tak naprawdę, że dalej nie rozumiemy, po co w ogóle powstała teleporada. To nie jest i nigdy nie miała być forma zastąpienia wizyt stacjonarnych – trzeba patrzeć na to raczej jako na rozszerzenie usług świadczonych przez lekarza

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet jeżeli my mamy bardzo łatwy dojazd do lekarza i jesteśmy młodzi – nie każdy jest w takiej samej sytuacji. Są przecież osoby starsze, które nie są w stanie same dotrzeć do przychodni. Są też osoby mieszkające wiele kilometrów poza miastem, w którym przyjmuje lekarz. To dla nich właśnie teleporada może stanowić jedyny sposób na to, aby korzystać z pomocy specjalisty. Dlaczego? Dlatego, że w innym wypadku po prostu nie podejmą nawet próby skontaktowania się z nim.

O co tutaj chodzi?

Oczywiste jest, że teleporada to nie jest dobry sposób na to, aby porozmawiać o podejrzanym guzie w piersi czy kłopotach ze skórą – ale można w ten sposób już dowiedzieć się, jakie badania warto byłoby wykonać i kiedy możemy stawić się w gabinecie osobiście. Widzisz więc, że jest to po prostu zaoszczędzenie czasu – osoba niepełnosprawna czy starszy człowiek musi tylko raz dotrzeć do przychodni i już przez telefon pozna odpowiedzi na niektóre swoje pytania. 

Nie zapominajmy też tutaj o tym, że niektóre wizyty lekarskie trwają dosłownie 5 minut – albo jeszcze krócej. Chodzi tutaj o wypisywanie recept, wystawianie skierowań. Po co w tym celu marnować paliwo i czas, jeżeli możemy telefonicznie powiedzieć lekarzowi, co jest nam potrzebne? On sprawdzi sobie wszelkie dane w komputerze i w kilka minut sprawa będzie załatwiona.

Masz wybór

Pamiętaj, że nigdy nie musisz zgadzać się na teleporadę – tym bardziej, jeżeli po prostu wiesz, że potrzebujesz spotkać się z lekarzem w gabinecie. Do takich sytuacji raczej nie będzie dochodziło, bo opieka medyczna to przede wszystkim kontakt lekarza z pacjentem – teleporada nigdy tego nie zastąpi i żadna przychodnia nie będzie próbowała tego wdrażać. Wykorzystaj tą opcję tak, jak chcesz – przedłużanie recepty w ten sposób na pewno szybko stanie się dla Ciebie czymś zupełnie naturalnym i zwyczajnie się do tego przyzwyczaisz. Sprawdź serwis https://l4.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.