Loading...
Uroda

Tempo wzrostu włosów – od czego zależy?

Kobieta z włosami po ramiona

Każda kobieta marzy o tym, aby mieć piękne i zadbane włosy. To naturalne pragnienie, jednak posiadanie takich włosów, to również duże wyzwanie i konieczność pielęgnacji. Jednym z elementów, na które często narzekają kobiety jest długość ich włosów. Chciałby one, aby włosy rosły szybciej. Jeżeli chcesz wiedzieć jak szybko rosną włosy i co wpływa na porost włosów, to zapraszam do lektury.

Tempo wzrostu włosów w ciągu miesiąca?

Często nachodzą nas w życiu różne pytanie. Nawet najdziwniejsze. Jednym z takich pytań jest jak szybko rosną włosy. To nie jest wiedza tajemna i już od dawna wiemy, że włosy rosną w tempie od 1 do 1,5 cm na miesiąc. Jest to oczywiście swojego rodzaju średnia. Znajdziemy osoby u których włosy rosną znacznie szybciej jak i znacznie wolniej. Tempo wzrostu włosów zależy do wielu czynników, nie jesteśmy jednak bezbronni i mamy pewne możliwości aby włosy szybciej rosły. Na początek zastanówmy się co wpływa na tempo wzrostu włosów: sposób w jaki się odżywiamy, sposoby i nawyki związane z pielęgnacją włosów, różnego rodzaju choroby, środowisko naturalne, warunki atmosferyczne i wiele więcej. Oczywiście w przypadku włosów duże znacznie mają geny. Dziennie tracimy do 100 włosów i jest to naturalne i normlane, jeżeli jednak zauważymy znaczny wzrost włosów po czesaniu na szczotce, to warto udać się do dermatologa.

Co wstrzymuje porost włosów?

Co wpływa na wolniejszy wzrost włosa? Naturalne jest, że najszybciej i najlepiej rosną włosy dobrze odżywione oraz oczywiście zdrowe. Dlatego pierwszym czynnikiem, który ma duży wpływ na wolny porost włosów może być nieprawidłowa i zbyt uboga dieta. Bardzo ważne dla włosów jest dostarczenie odpowiedniej ilości witamin A, E oraz witamin z gruby B. Inne ważne składniki to żelazo i cynk. Dlatego planując dietę ,warto zadbać o to, aby te składniki znalazły się w naszym menu.

Oczywiście nie tylko dieta ma wpływ na wolny wzrost włosów. Kolejnym problemem będą różnego rodzaju choroby skóry. Nie baz znacznie jest odpowiednia ilość snu. Bardzo negatywny wpływ na włosy ma dym tytoniowy. Również przyjmowania leków hormonalnych może znacznie zaburzyć porost włosów.

Negatywny wpływ na tempo wzrostu włosa i ich zdrowie będą miały również kosmetyki o nieodpowiednim składzie, zawierające dużo sztucznych elementów jak np. barwniki, substancja zapachów itd. itp. Odwiedź stronę Hairmax, znajdziesz tam wiele przydatnych informacji.

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły

Zastanawiasz się co zrobić i jak przyśpieszyć porost włosów? Po pierwsze odpowiednia dieta zapewniająca odpowiednie składniki. Po drugie masaż skóry głowy i odpowiedniej jakości kosmetyki. Pomocny będzie również peeling głowy.

Stosując się do tych zasad, macie znacznie większą szansę na to, aby wasze włosy wyglądały pięknie i zdrowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.