Loading...
Zdrowie

Uzupełnij apteczkę na wiosnę i lato! Co powinno się w niej znaleźć? Sinulan

Rzeczy do uzupełnienia apteczki leżą na stole

Wiosna i lato to pory roku, podczas których znacznie więcej czasu spędzamy na dworze. Chętniej wybieramy się też na wycieczki z przyjaciółmi lub rodziną. Każdy wolny czas w towarzystwie bliskich nam osób przy pięknej pogodzie, stanowi okazję do stworzenia nowych wspomnień. Warto jednak przygotować się na każdą ewentualność i mieć zawsze pod ręką apteczkę, w której znajdą się wszystkie niezbędne produkty, mogące przydać się w cieplejszych miesiącach. W co powinna być wyposażona apteczka na wiosnę i lato? Zobaczmy.

Apteczka wiosenno-letnia – podstawowe wyposażenie

W domowej lub turystycznej apteczce powinny znaleźć się produkty podstawowe, dopasowane do każdej pory roku. Są to między innymi bandaże elastyczne i plastry, stanowiące pierwszą pomoc w przypadku urazów. Dodatkowo warto włożyć tam również pewne produkty, które sprawdzą się, jeśli dopadną nas inne dolegliwości.

Leki przeciwbólowe

Nigdy nie możemy przewidzieć naszego samopoczucia, które może być zmienne, zwłaszcza przy burzliwych zawirowaniach pogodowych. Dlatego warto do apteczki włożyć leki przeciwbólowe z ibuprofenem czy paracetamolem. Takie produkty przydają się zarówno w domu, gdy doskwiera nam ból głowy, kiedy chcemy odpocząć po pracy, jak i podczas wycieczek, zwłaszcza jeżeli pojawi się  mocny ból.

Leki przeciwalergiczne

Wiosna to okres pylenia wielu roślin, a z tym wiąże się pogorszenie życia osób z alergią. Jeżeli w naszej rodzinie jakaś osoba cierpi na uczulenie na pyłki traw, roztocza kurzu, czy sierść lub naskórek zwierząt, warto pomyśleć o wyposażeniu apteczki w leki przeciwhistaminowe. Alergia wziewna jest jedną z najczęstszych przyczyn kataru siennego wiosną[1], dlatego  warto pamiętać o aerozolach, udrażniających śluzówkę i redukujących obrzęk, np. Sinulan Express Forte Spray.

Środki, łagodzące ukąszenia owadów

Piękna pogoda zachęca do przebywania na dworze, jednak im cieplej, tym częściej można napotkać żądlące owady. O ile ukąszenia rzadko stanowią poważne zagrożenie, to jednak wielokrotnie związane są z powstaniem opuchlizny i swędzącego rumienia. Chcąc złagodzić dolegliwości i zapobiegać drapaniu, które może je nasilić, warto mieć pod ręką maści, łagodzące obrzęki i świąd. Do apteczki włożyć można także spray ochronny, którego zadaniem jest odstraszanie owadów.

Czy posiadanie apteczki domowej jest koniecznością?

Nie ma takiego prawa, które mówiłoby, że trzeba mieć w domu apteczkę, jednak w pewnym momencie życia  doświadczenie nauczy, że jednak warto coś takiego sobie  sporządzić. Odpowiednio wyposażona domowa apteczka może przydać się jako pierwsza pomoc w przypadku skaleczeń, bólu czy alergii. Lepiej mieć pod ręką niektóre preparaty, zamiast chodzić do apteki za każdym razem, gdy w domu zdarzy się jakiś wypadek lub dojdzie do ukąszenia owada.

Źródła

  1. Nessing, M., Stobiecki, M. and Myszkowska, D. (n.d.) “Objawy reakcji krzyżowych na pokarmy u pacjentów z alergią wziewną w odniesieniu do stosowania przez nich zaleceń profilaktycznych.”

[1]Nessing, M., Stobiecki, M., Myszkowska, D, “Objawy reakcji krzyżowych na pokarmy u pacjentów z alergią wziewną w odniesieniu do stosowania przez nich zaleceń profilaktycznych.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.