Loading...
Leczenie

Witaminy na łuszczycę, AZS, egzemę – co można stosować?

Kobieta stosuje witaminy na roblemy ze skórą

Artykuł partnera.

Wiele niewidocznych przyczyn dolegliwości AZS, egzemy czy łuszczycy tkwi w pożywieniu. Niedobór witamin, składników mineralnych, witamin A, C i E oraz potasu może powodować przewlekłe podrażnienie skóry. Zbilansowana dieta i prawidłowe suplementy na łuszczycę i pozostałe dwie dolegliwości nie tylko odżywiają nasze ciało od wewnątrz i regulują najważniejsze funkcje życiowe organizmu, ale także wpływają pozytywnie na strukturę naszych tkanek.

Jakie witaminy stosować przeciwko AZS?

Biorąc udział w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, witamina D w tym wypadku jest naszą olbrzymią sojuszniczką. Witamina D bierze udział w produkcji katelicydyny, peptydu chroniącego skórę przed rozwojem groźnych dla komórek infekcji. Witaminy A i E to świetna kompozycja przeciwutleniaczy, która ochrania nasz organizm. Skóra na AZS wymaga pomocy, dlatego wzmacniają bariery ochronne skóry oraz nawilżają. To nie wszystko. Witamina E to znany przeciwutleniacz chroniący organizm przed wolnymi rodnikami.

Chorzy na AZS mogą omówić z lekarzem potrzebę suplementacji, ponieważ normalizują od wewnątrz całą gospodarkę wodno-mineralną w naszym organizmie. Probiotyki to żywe drobnoustroje, które mają zbawienny wpływ na florę bakteryjną jelita. W przypadku nieuśpionej, nasilonej objawów skóry należy również pomyśleć o rozszerzeniu diety o probiotyk.

Witaminy na łuszczycę

Aby zapobiec krwawieniom i świądowi, pacjent ma prawo do zażywania witamin na łuszczycę, czyli: C, E oraz D. Nie powinniśmy zapominać również o polifenolach, które stosuje się przeciwko stanowi łuszczycowemu, oraz o kwasie askorbinowym, który zawarty jest m.in w borówkach czy beta-karotenie wpływającym na tępienie łuszczycy. Mimo że obecnie nie są prowadzone badania kliniczne, to suplementy na łuszczycę https://www.febumed.com.pl/pol_m_Sklep_Suplementy-309.html z kwasami omega-3 mogą pomóc w leczeniu łuszczycy. Wielu badaczy zaobserwowało poprawę stanu pacjentów po wprowadzeniu diety zawierającej kwasy omega-3.

Selen może ingerować w zmniejszenie napięcia oksydacyjnego i poprawę stanu klinicznego ludzi chorujących na tę chorobę. Warto zastosować suplementy na łuszczycę z tym składnikiem. Jest on główną składową centrum aktywnego peroksydazy glutaminowej. Dlatego jest on też stosowany w innych terapiach, dla których istnieje dowód, że nasila funkcję zwalczającą związków toksycznych.

A co zastosować na egzemę?

Leczenie objawów egzemy powinno polegać na stosowaniu środków antyseptycznych, chłodzących i wypróżniających skórę. Ostrość bólu można zmniejszać przez podawanie takich leków jak leki przeciwbólowe i łagodne leki psychotropowe (np. niesteroidowe leki przeciwzapalne). W badaniach prowadzonych w grupach pacjentów z atopowym zapaleniem skóry udowodniono, że inhibitory kalcyneuryny są skuteczne w zmniejszeniu objawów oraz obniżeniu czynności bariery lipidowej. Oczywiście ważne w walce z tą chorobą są też witaminy i suplementy, które stosujemy dokładnie tak sam jak przy łuszczycy skóry. Także wykorzystuje te same witaminy i związki, które pomagają w zwalczaniu AZS i łuszczycy. Ponieważ jest to choroba skórna, to każda z tych witamin działa w podobny sposób przy każdej z tych trzech chorób występujących u ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.