Loading...
HobbyUroda

Znaczenie miejsc tatuaży, które warto znać

Osoba w jasnym ubraniu trzyma kubek z napojem, eksponując tatuaże na ręce i nogę; motywy na skórze to między innymi słowa i kwiaty

Popularność tatuaży jest coraz większa. Decydują się na nie dzisiaj nie tylko mężczyźni, ale coraz chętniej także i kobiety. Obecnie tatuaże nie mają nic wspólnego z subkulturą więzienną. Są świetnym sposobem na wyrażenie siebie i stanowią wyjątkową ozdobę ciała. Znaczenie wielu tatuaży jest oczywiste. Warto jednak pamiętać, że ważne jest także znaczenie miejsc tatuaży. Pojawia się w związku z tym pytanie, jak wybrać miejsce na tatuaż?

Czy każde miejsce na ciele będzie odpowiednie na tatuaż? Poznaj znaczenie miejsca tatuażu!

Tatuaż można tak naprawdę wykonać na dowolnie wybranej części ciała. Robiąc to, należy jednak pamiętać, że niektóre miejsca są bardziej widoczne dla innych, inne natomiast pozwalają na ukrycie tatuaży przed światem. Miejsce, w którym wykonywany jest tatuaż wpływa również na poziom odczuwanego podczas zabiegu bólu. Ma to szczególne znaczenie, zwłaszcza w przypadku tych osób, których próg odczuwania bólu jest naprawdę niewielki.

Znaczenie miejsc tatuaży: żebra

To jedno z tych miejsc, które nie jest wybierane zbyt często. Powód? Po pierwsze wiele kobiet ma dylemat – tatuaż na żebrach a ciąża. Po drugie okropny ból, który towarzyszy wykonaniu tatuażu. Dlatego na takie umiejscowienie mogą zdecydować się wyłącznie osoby naprawdę wytrzymałe. Co symbolizuje takie miejsce? Mówi o pewności siebie, a także o tym, że naprawdę dobrze czujemy się we własnej skórze. I pomimo tego, że tatuaż na żebrach ból może sprawić niesamowity, osoby decydujące się na niego są na tyle zdeterminowane, że nic nie jest w stanie je powstrzymać.

Osoba w białym topie ma odsłonięty bok, na którym artysta tatuażu zaznaczył kontur buta na wysokim obcasie. Ręce w czarnych rękawiczkach delikatnie dotykają miejsca przyszłego tatuażu, przygotowując skórę do dalszego etapu

Znaczenie miejsc tatuaży: ramiona

Okazuje się, że ramiona są jednym z chętniej wybieranych miejsc na tatuaż. Decydując się na takie umiejscowienie, warto jednak pamiętać, że taki tatuaż będzie naprawdę trudno ukryć w okresie letnim. Wystarczy bowiem założyć koszulkę z krótkim rękawem bądź bez rękawów, aby tatuaż był doskonale widoczny dla wszystkich. Jakie zatem jest to znaczenie miejsca tatuażu?

Znaczenie tatuażu w tym miejscu uzależnione jest od jego rozmiaru. Jeśli jest to tatuaż niewielki, mówi o naszej ostrożności i powściągliwości. Wskazuje jednak, że nosząca go osoba jest przebojowa, ale raczej nie pokazuje tego światu. Osoby, które decydują się na tatuaż naprawdę dużych rozmiarów pokazują, że opinia innych niespecjalnie je interesuje. Robią to, co chcą, a konsekwencjami się nie przejmują.

Znaczenie miejsc tatuaży: nadgarstek

Jak wybrać miejsce na tatuaż? To pytanie zadawane bardzo często, bowiem tatuaż miejsce może mieć różne. Okazuje się, że ci, którzy chcą zdecydować się na napis niosący ważne znaczenie mogą śmiało postawić na nadgarstek. To miejsce również idealne dla chcących wyrazić swoją pamięć o jakiejś osobie bądź ważnym dla siebie wydarzeniu. Na tatuaż na nadgarstku bardzo często decydują się także ci, którzy mają za sobą trudne doświadczenia. Nadgarstek, jako miejsce swojego tatuażu bardzo często wybierają te osoby, których życie wewnętrzne jest bardzo bogate, ale na zewnątrz wydają się bardzo skryte. Coraz chętniej wybierane są tatuaże na nadgarstku grupa krwi. Wielu uważa, że zamieszczenie informacji o swojej grupie krwi w widocznym miejscu, może w razie wypadku uratować życie. Zatem może tatuaż na nadgarstku z grupą krwi to warta rozważenia opcja?

Znaczenie miejsc tatuaży: plecy

Kobieta z krótkimi włosami siedzi skulona, prezentując tatuaże pokrywające jej ramię i plecy, w tym geometryczne wzory i kwiaty

Na tatuaż na plecach decydują się osoby, które nie chcą, aby wszyscy o tym wiedzieli. Tatuaż w tym miejscu jest bowiem ukryty przed światem. Widzą go tylko ci, którym zdecyduje się pokazać go właściciel. Na ogół takie miejsce wybierają osoby nieco tajemnicze, które bardzo cenią swoją prywatność i nie chcą, aby wszyscy wiedzieli o nich wszystko.

Znaczenie miejsc tatuaży: udo

Dwie tancerki baletowe odpoczywają na podłodze, ich nogi wyciągnięte do góry i oparte o drążek do baletu, jedna w czarnym stroju z widocznym tatuażem na udo

Na tatuaż na udzie bardzo często decydują się kobiety. Jest to lokalizacja wybierana przez panie pewne siebie, świadome swojej seksualności, lubiące uwodzić, pewne swoich zalet. Taki tatuaż można bez trudu ukryć jesienią i zimą, ale w sezonie letnim najczęściej zobaczy go wiele osób. Wystarczy krótka spódnica, szorty bądź wizyta na plaży, aby tatuażem pochwalić się przed całym światem.

Znaczenie miejsc tatuaży: klatka piersiowa

Na tatuaż na klatce piersiowej decydują się najczęściej mężczyźni. Takie umiejscowienie pokazuje, że osoba nosząca tatuaż jest dużą indywidualnością. Jednocześnie nie chce, aby tatuaż był od razu widoczny dla wszystkich. Jeśli chodzi o kobiety, to niektóre panie podejmują decyzję o tatuaży w górnej części piersi. Taki tatuaż jest bardzo zalotny i na ogół wybierają go panie pewne siebie i swojej seksualności.

Jak wybrać miejsce na tatuaż to pytanie, które często pada w salonach tatuażu. Decydując się na umiejscowienie tej trwałej ozdoby na swoim ciele, warto uwzględnić nie tylko symbolikę miejsca, ale również doznania bólowe, które mogą nam towarzyszyć. Jedne miejsca są bowiem bardziej delikatne, w innych wykonanie tatuażu praktycznie w ogóle nie boli.

Czy już wiesz jakie miejsce na tatuaż wybrać?

Artykuł napisała:
Kalina – tatuażysta z wieloletnim doświadczeniem.
Właścicielka własnego studio, które coraz bardziej zyskuje na popularności.

Źródło:

  • Mariusz Snopek, Tatuaż Element współczesnej kultury, 2009.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.