Loading...
Uroda

Jak skutecznie pozbyć się niechcianych włosków z twarzy

Kobieta po zabiegu epilacji laserowej

Artykuł sponsorowany.

Nowoczesna medycyna estetyczna stawia na pierwszym miejscu klientkę – jej problemy i potrzeby. Dzięki takiemu podejściu kobiety coraz częściej decydują się na zabiegi, które mogą przywrócić im komfort i dobre samopoczucie. Problemem wielu pań jest nadmierne owłosienie na twarzy. Bardzo często przyjmuje ono postać wąsika nad górną wargą. Co prawda można próbować samodzielnie usuwać go w domu, jednak efekt zawsze będzie krótkotrwały. Pomocy specjalistów medycyny estetycznej poszukują też pacjentki z hirsutyzmem. Na szczęście w Klinice Neonia wiemy, jak skutecznie walczyć z niechcianym owłosieniem na twarzy. Sposobem na pozbycie się kompleksów i odzyskanie radości życia jest depilacja laserowa.

Laserowa depilacja twarzy w Krakowie

 Zabiegi epilacji laserowej cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma co się dziwić – laser to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Efekty utrzymują się przez wiele miesięcy, co pozwala zapomnieć o goleniu ciała maszynką co kilka dni lub podrażnianiu skóry plastrami do depilacji. Seria 6-8 zabiegów w Klinice Neonia  to gwarancja perfekcyjnie gładkiej skóry przez cały rok. Depilacja laserowa wyróżnia się spośród innych metod również tym, że jest bardzo uniwersalna. Nowoczesny sprzęt pozwala na bezpieczne usuwanie owłosienia z wielu partii ciała – nóg, rąk, pach, strefy bikini, głowy, a także twarzy. I właśnie twarz zasługuje w tym miejscu na szczególną uwagę. Bardzo wiele kobiet zastanawia się, czy w ogóle powinno się depilować twarz oraz jak usunąć niechciane włoski z twarzy. Jak najbardziej – można to robić, ale trzeba zdecydować się na odpowiednią metodę. Skóra twarzy jest niezwykle wrażliwa i podatna na podrażnienia. Z tego powodu zasługuje na szczególne traktowanie. Depilacja laserowa sprawdzi się tutaj najlepiej.

Usuwanie wąsika laserem

 Ciemne włoski nad górną wargą to zmora wielu klientek, które zgłaszają się do naszej kliniki w Krakowie. Wąsik na twarzy to rzeczywiście bardzo frustrujący problem, zwłaszcza że nie można się go raz na zawsze pozbyć domowymi sposobami. Panie próbują tutaj różnych metod, niektóre na przykład używają do tego celu pęsety. To rozwiązanie dobre tylko na krótką metę – po kilku dniach włoski odrastają i trzeba znów je wyrywać, co powoduje ból. Inną opcją jest depilacja woskowa, która co prawda wystarcza na nieco dłużej (do kilku tygodni), jednak wiąże się z ryzykiem podrażnień i reakcji alergicznych. Nic więc dziwnego, że klientki pytają nas: „Co zrobić, żeby wąsik nie odrastał?”. Zalecamy im usuwanie wąsika laserem. Dlaczego laser to najlepsza metoda na pozbycie się niechcianych włosów? Otóż wiązka lasera oddziałuje wprost na struktury kluczowe dla wzrostu włosa, czyli cebulki włosowe. Warto poddać się takiemu zabiegowi w klinice, która dysponuje laserem o trzech wiązkach. To pozwala usunąć włoski o każdym kolorze – te jaśniejsze i ciemniejsze. Tylko takie urządzenie nadaje się do depilacji twarzy o różnej karnacji. Lasery starszego typu, które są nadal używane w wielu gabinetach, nie radzą sobie z ciemniejszą skórą. Dlatego tak ważne jest wybranie gabinetu, który pracuje w technologii light – dark skin.

Hirsutyzm – leczenie laserem

 Naukowcy nie mają wątpliwości, że hirsutyzm negatywnie wpływa na jakość życia kobiet. Może nawet przyczyniać się do rozwoju depresji. To bardzo niepokojące, biorąc pod uwagę, że ten problem dotyczy nawet 10% pań. Ogólnie rzecz biorąc, hirsutyzm rozwija się z powodu rozchwiania gospodarki hormonalnej. U zdrowej kobiety przeważają hormony typowo żeńskie, na przykład estrogeny. Z kolei androgeny, które kojarzymy z mężczyznami, krążą we krwi w bardzo małych ilościach. Kobiety z hirsutyzmem mają natomiast nadmiar hormonów męskich albo są na nie bardziej wrażliwe. To powoduje obfity wzrost włosów w obszarach androgenozależnych, czyli na twarzy, klatce piersiowej czy brzuchu. Przyczyn takiego stanu może być wiele, jak choćby guzy jajnika, zespół policystycznych jajników czy niedoczynność tarczycy. Oczywiście każdy przypadek nadmiernego owłosienia na twarzy należy konsultować z lekarzem, którzy przeprowadzi odpowiednią diagnostykę i być może wprowadzi celowane leczenie. Nie mniej ważne są jednak kwestie kosmetyczne. Dobra wiadomość jest właśnie taka, że pacjentki z nadmiernym owłosieniem na twarzy mogą uzyskać skuteczną pomoc w klinikach medycyny estetycznej. Doskonale sprawdzi się u nich depilacja laserowa, ponieważ jest to jedyna metoda, która pozwala na osiągnięcie trwałego efektu. Seria zabiegów to szansa na pozbycie się owłosienia nawet na kilka miesięcy.

Usuwanie włosów laserem na twarzy – czy to bezpieczne? 

 Kobiety, które zmagają się z nadmiarem włosów na twarzy, być może zastanawiają się teraz, czy powinno się depilować twarz laserem. Epilacja laserowa to doskonale sprawdzona procedura. Można bez najmniejszych obaw stosować ją na tak delikatnym obszarze jak skóra twarzy. Gwarancją bezpieczeństwa jest korzystanie ze sprzętu najwyższej jakości i posiadanie wykwalifikowanego personelu. Przede wszystkim chodzi tutaj o wyeliminowanie ryzyka poparzeń, które zdarzały się przy starych laserach diodowych. Natomiast najnowsze urządzenia, którymi dysponujemy, ochraniają obszar wokół mieszków włosowych i chłodzą skórę do -4 stopni Celsjusza. Przy wszelkich zabiegach na twarzy szczególnie boimy się też o oczy. Trzeba jednak podkreślić, że podczas wszystkich zabiegów epilacji laserowej w Klinice Neonia zarówno klientka, jak i personel mają założone specjalne okulary ochronne. A więc laserowe usuwanie wąsika i leczenie hirsutyzmu nie uszkadzają wzroku. Depilacja laserowa twarzy jest przeciwwskazana u niektórych osób. Nie można jej wykonać na przykład jeśli występują zakażenia lub choroby skóry, świeża opalenizna, padaczka czy choroby nowotworowe. Wszystkie środki bezpieczeństwa są zawsze omawiane z klientką przed zabiegiem.

Jak wygląda zabieg laserowej depilacji twarzy? 

 Przede wszystkim trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do zabiegu. Przez kilka dni przed planowaną depilacją nie wolno się opalać ani stosować samoopalaczy. Skóra nie może być podrażniona, więc trzeba zrezygnować z zabiegów mogących uszkodzić naskórek. Na 2 dni przed zabiegiem dobrze jest ograniczyć wysiłek fizyczny. Samo usuwanie wąsika laserem to szybki zabieg, który trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Nieco więcej czasu potrzeba na leczenie hirsutyzmu laserem. Krótki czas trwania procedury to zasługa innowacyjnych głowic, którymi dysponujemy w Krakowie. Przed rozpoczęciem epilacji specjalista może także na życzenie pacjentki znieczulić skórę kremem z lidokainą. Zmniejszy to dolegliwości bólowe z obszaru twarzy, która jest przecież doskonale unerwiona. Skuteczna epilacja laserowa twarzy wymaga kilku wizyt (około 6-8) w odstępach 4-6 tygodni. Klientki z hirsutyzmem mogą potrzebować więcej zabiegów. Jak dbać o twarz po laserowym usuwaniu włosów? Zdecydowanie zabronione jest opalanie twarzy. Przez pierwszych 48 godzin nie zaleca się także ciepłych kąpieli, korzystania z sauny i basenów. Pielęgnacja twarzy powinna być bardzo delikatna. Specjaliści z Kliniki Neonia z przyjemnością rozwieją wszelkie wątpliwości związane z postępowaniem po zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.