Loading...
Uroda

Jak wybrać czepki medyczne do pracy?

Kobieta w medycznej czapce w pracy

Czepek medyczny stanowi element ubioru wielu osób mających zawodowy związek z medycyną lub dziedzinami jej bliskimi. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jego wyborze? Jakie są rodzaje czepków i kiedy warto się na nie zdecydować?

Czepek medyczny  – do czego służy i kto musi go nosić?

Czepek chirurgiczny lub medyczny to jeden z podstawowych elementów odzienia personelu w każdym szpitalu, przychodni czy salonie medycyny estetycznej. Jego zadaniem jest ochrona i powstrzymywanie włosów przed dostawaniem się wszędzie tam, gdzie zdecydowanie nie chcemy ich widzieć podczas wykonywania naszej pracy. Obowiązkowo noszą je chirurdzy, personel medyczny, instrumentariuszki oraz wszystkie inne osoby biorące udział w operacji lub zabiegu. Zobaczymy je również w gabinecie stomatologicznym, przy mniej inwazyjnych procedurach medycznych i tak dalej. Co do zasady zaleca się ich zastosowanie wszędzie tam, gdzie musimy zastosować szczególnie ścisłe warunki sanitarne.

Czepki medyczne – rodzaje i zastosowanie

Czepki medyczne występują w kilku wariantach. Do dyspozycji mamy między innymi:

  • berety: jest to jeden z podstawowych rodzajów odzieży medycznej, powszechnie i chętnie wykorzystywany. Bardzo łatwo go założyć, jak i zdjąć, a jednocześnie zapewnia nam odpowiednią ochronę,
  • furażerki: dzięki wiązaniu na troczki możemy łatwo dopasować je do wielkości swojej głowy. Są też często wykorzystywane przy długich zabiegach lub operacjach, gdzie personel placówki medycznej potrzebuje możliwie jak największego komfortu przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich warunków,
  • hełmy: najbardziej zabudowana wersja czepków, która chroni także naszą twarz. Jest to najrzadziej używana opcja, niemniej jednak nadal niezmiernie przydatna przy okazji operacji i innych procedur.

O czym pamiętać wybierając hurtownię medyczną?

Jeżeli szukamy hurtowni lub sklepu oferującego najwyższej jakości odzież medyczną, warto jest poświęcić chwilę na poszukanie opinii oraz sprawdzenie asortymentu miejsca, na które natrafiliśmy. W dobrym sklepie znajdziemy czepki w wielu różnych wariantach, wykonane z oddychającego materiału, dzięki czemu lepiej będzie nam się w nich pracowało. Powinniśmy zwrócić również uwagę na to, czy będą się one nadawać dla osób z długimi włosami – zwykle w takiej sytuacji potrzebujemy czegoś bardziej obszernego i wytrzymałego, niż standardowy model czepka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.