Loading...
Uroda

Jak wygląda usuwanie tatuażu?

Gabinet w którym usuwane są tatuaże

Niekiedy żałujemy wykonania jakiegoś tatuażu i nie chcemy go przerabiać, a usunąć. Nie zawsze trzeba decydować się na jego przerabianie – to często wiąże się z koniecznością zajęcia większego obszaru skóry czymś nowym, co niekoniecznie będzie nam się całkowicie podobało. Doskonałym rozwiązaniem jest usuwanie tatuażu – obecnie można to wykonać podczas kilku zabiegów. Istnieją różne metody usuwania tatuażu, na co się zdecydować?

Usuwanie tatuażu – na czym polega?

Laserowe usuwanie tatuażu może różnić się w zależności od tego, jakie urządzenia są stosowane. Najnowocześniejsze maszyny do usuwania tatuażu oraz przebarwień są nieinwazyjne, działają niezwykle szybko, a już po pierwszym zabiegu można zaobserwować zdumiewające efekty. W przypadku wykonywania zabiegu innowacyjnymi laserami, jak na przykład PicoSure Q-swich, nie doświadcza się praktycznie żadnego bólu, a jedynie dyskomfort – w razie potrzeby można użyć środka znieczulającego (stosuje się to w przypadku osób o dużej wrażliwości skóry). Nowoczesne lasery działają w taki sposób, iż „strzelają” wiązką światła w pigment i rozpuszczają go. Jeden strzał jest niezwykle szybki – to jedna pikosekunda, co jest równe 10-12 sekundy. Dzięki temu jeden zabieg usuwania nawet dużego tatuażu trwa maksymalnie kilka minut. Na początku skóra jest oczyszczana, po czym poddaje się ją serii naświetleń, które trwają szybko, od razu rozbijają tusz i powodują, że staje się on mniej widoczny. Po zabiegu należy nawilżać skórę i nawadniać się poprzez picie odpowiedniej ilości wody. Liczba zabiegów, jakie należy wykonać, zależy od siły pigmentacji i jest ustalana indywidualnie.

Obecnie nie trzeba obawiać się usuwania tatuażu. Starsze lasery wymagały wielu zabiegów, które były bolesne i wymagały długiego czasu gojenia się skóry. Teraz technologia wychodzi naprzeciw potrzebom wielu osób i usuwanie tatuażu może być szybkie, bezbolesne, a także mieć małe ryzyko jakichkolwiek powikłań.

Gdzie udać się na usuwanie tatuażu?

Jeśli chcesz, aby Twój tatuaż zniknął i był usunięty w sposób bezpieczny, niemal bezbolesny oraz profesjonalny, to wybierz miejsce, w którym zachowywane są sterylne warunki. Niech to będzie ceniony gabinet medycyny estetyczny, w jakim pracują specjaliści. Upewnij się, że wykorzystywany sprzęt jest nowoczesny i zapewni Ci maksymalny komfort podczas zabiegu i minimalną liczbę powtórzeń. Jednym z gabinetów, który cieszy się największą sławą jest Skin-Medic z Poznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.