Loading...
Uroda

Tatuaż akwarela – czym jest i jak powstaje?

Tatuaz akwarelowy na ręce mężczyzny

Tatuaż akwarela nazywany też inaczej tatuażem watercorol to styl tatuowania charakteryzujący się kolorowymi pracami bez wyraźnie zaznaczonych konturów.

Akwarelowe tatuaże – co to jest?

Barwy użyte do wykonania konkretnej pracy akwarelowego tatuażu, płynnie przenikają się i przechodzą w inne kolory. Osoby noszące na swoim ciele tego rodzaju artystyczny wyraz sprawiają wrażenie, jakby miały na sobie malowidła wykonane farbami akwarelowymi. Zazwyczaj tatuaże jak akwarela należą do tych co najmniej średniej wielkości ponieważ uzyskanie efektu „rozlania farby” na ciele wymaga nieco przestrzeni. To intrygująca alternatywa dla klasycznych tatuaży wykonywanych głownie w ciemnych, stonowanych kolorach z wyraźnie zaznaczonymi granicami.

Akwarele tattoo – dla kogo są szczególnie polecane?

Przede wszystkim to typ prac dla osób lubiących kolory i wymykanie się ze sztywno ustalonych ram. Na początku rozpowszechniania tego stylu wydawało się, że jest on raczej zarezerwowany dla kobiet.

Obecnie jednak coraz więcej mężczyzn również decyduje się na ozdobienie swojego ciała tatuażem bez konturów. I bardzo dobrze! Ten typ tatuowania dostarcza na tyle dużo możliwości, by każdy człowiek lubujący się w tatuażach mógł wymyślić coś dla siebie. Prace wykonane opisywaną techniką mogą być bardzo lekkie, romantyczne i kobiece. Nie ma jednak żadnych przeszkód by tym sposobem otrzymać pracę kojarzące się z efektami surrealistycznymi, mrocznymi czy w inny sposób intrygującymi. Granice w zasadzie zaczynają się tam, gdzie kończy się ludzka wyobraźnia.

Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu tatuażysty?

Należy podkreślić, że interpretacje jednego projektu realizowanego jako akwarele tattoo przez każdego specjalistę mogą się nieco różnić. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed podjęciem decyzji, do którego salonu się wybierzesz, aby zrobić sobie swoją wymarzoną dziarę dobrze zapoznał/a się z portfolio różnych tatuatorów specjalizującymi się w tym stylu. Trzeba poświęcić na to sporą ilość czasu.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że jest to forma ozdoby, która pozostanie na całe życie, warto trochę się pofatygować i poszukać osoby o stylu idealnie odpowiadającym Twoim wymaganiom. Nie poleca się wybierać ludzi, którzy na co dzień zajmują się innymi stylami ponieważ akwarelowe tatuaże ze względu na przesycenie kolorami i brak wyraźnej formy są pracami trudnymi do wykonania. Z tego powodu też cena tatuaża watercolor może być nieco wyższa niż prac podobnej wielkości wykonanych w bardziej klasycznych wersjach. Bez wątpienia jednak uzyskany efekt jest tego warty. 

Źródło zdjęć w galerii: https://www.instagram.com/watercolortattoos/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.