Loading...
Leki i suplementy

Witaminy dobrane do grupy krwi

Rośliny lecznicze zalecane dla poszczególnych grup krwi

Substancje biologicznie czynne zawarte w roślinach leczniczych, podobnie jak inne składniki odżywcze, nie zachowują się jednakowo w organizmach osób z różnymi grupami krwi. Zawarte w rozmaitych preparatach, herbatkach i suplementach żywieniowych, rośliny lecznicze spełniają dokładnie swoje określone zadania tylko wówczas, gdy są dobrane i dostosowane pod kątem specyficznych potrzeb konkretnej grupy krwi, tzn. zgodnie z ich osobniczymi właściwościami genetycznymi.

Typ„0″

  • Osoby posiadające grupę krwi O za pomocą roślin leczniczych powinny wspomagać funkcje układu pokarmowego i immunologicznego, jak również wydalanie końcowych produktów przemian białkowych.
  • Wydzielanie zbyt dużych ilości soku żołądkowego sprawiane u przedstawicieli tej grupy krwi, znacznie częściej niż u tych z pozostałymi grupami, stwierdza się wrzody dwunastnicy. Zadaniem substancji czynnych lukrecji (łac. Glycyrrhiza glabra) jest ochrona błony śluzowej żołądka i dwunastnicy przed podrażniającym działaniem kwasu solnego i jednocześnie przyspieszenie regeneracji już uszkodzonych ścian Z ekstraktu lukrecji, znajdującego się w preparatach rodziny Vital opracowanych dla grup 0 i B, usunięto glicyryzynę – związek o podobnym działaniu jak sterydy. Dzięki temu wyciąg z lukrecji pozbawiony gliceryzyny (DGL — deglicyrrhizinated licorice) nie wywołuje takich niepożądanych działań ubocznych jak wzrost ciśnienia krwi, spowodowany nadmierną retencją płynów i sodu-. Nadal posiada te same korzyści co sama lukrecja, zwłaszcza jeśli chodzi o złagodzenie dolegliwości żołądkowo-jelitowych. DGL zwiększa warstwę ochronną w żołądku i jelicie cienkim, dostarczając w ten sposób naturalny bufor przed kwasem żołądkowym, co w istocie może zapobiec przyszłym problemowi. Kilka badań klinicznych, m.in. jedno opisane w prestiżowym brytyjskim czasopiśmie Lancel, podsumowało, że DGL jest skuteczniejszy w leczeniu wrzodów dwunastnicy, niż większość popularnych leków wydawanych na receptę. w” rzeczywistości, pacjenci przyjmujący DGL szybciej wracali do zdrowia i mieli mniejszą liczbę nawrotów niż ci, którzy przyjmowali inne leki. DGL pomaga również zmniejszyć dolegliwości bólowe związane z zapaleniem stawów.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.